Logisticko-technologická firma Zásilkovna doručila v prvním roce fungování doručování zásilek mezi fyzickými osobami jeden milion balíků. Aplikaci Mezi námi si dosud stáhlo 400 tisíc uživatelů. "Během letošního dubna jsme přes Mezi námi doručili téměř 200 tisíc zásilek, nejvíce v historii," uvedla výkonná ředitelka Zásilkovny Simona Kijonková.

Cena služby začíná na 65 korunách. Maximální hmotnost zásilky jsou čtyři kilogramy. Zákazník vyplní všechny potřebné údaje pro odeslání zásilky kdekoliv přes mobilní aplikaci a na podacím místě Zásilkovny sdělí pouze vygenerované heslo k zásilce. Balík pak Zásilkovna doručí na určené výdejní místo nebo na dresu. Služba byla spuštěna také na Slovensku, zásilky je možné posílat také z Česka na Slovensko a obráceně.

Pro službu Mezi námi letos firma spustí automatickou platbu dobírek kartou při převzetí zásilky, hodnocení výdejních míst a řidičů při doručení na adresu a slevové kódy. Nově bude služba dostupná také přes web, aby ji mohli využívat též lidé, kteří nemají chytrý telefon.

Největšími hráči na doručovatelském trhu jsou v současnosti v tuzemsku Česká pošta, PPL a dále DPD, GLS či Geis. Například u České pošty vyjde doručení nejmenší zásilky na pobočku (Balík Na poštu) 109 korun a přímo k adresátovi (Balík Do ruky) pak 129 korun. U PPL začíná cena služby ParcelForYou na 99 Kč.

Zásilkovna je součástí skupiny Packeta. V loňském roce byl obrat skupiny 1,3 miliard korun. V meziročním srovnání šlo o 60 procentní nárůst. Počet přepravených zásilek byl 19 milionů, meziročně o 84 procent více. V letošním roce očekává Packeta obrat ve výši dvou miliard korun a 35 milionů přepravených zásilek.

Související