Největší internetový obchod s potravinami v Česku Rohlík.cz rozšířil rozvoz i do Ostravy. Firma měla rozšíření v plánu, nynější pandemie nového typu koronaviru, během níž internetovým obchodům výrazně přibylo objednávek, ale uskutečnění jejího záměru uspíšila.

Rohlík.cz objednané nákupy vozí do Ostravy ze svého brněnského skladu. "Napadlo nás rozšířit z Brna dovoz potravin i do Ostravy poté, co jsme si nyní v době covidu-19 poradili se zavážením nákupů obyvatelům Uničova a všech 21 obcí v karanténě," uvedl ředitel distribučního a logistického centra Rohlík.cz v Brně Michal Pučalík.

Zájem o nákup v e-shopu podle něj hned v prvních dnech, kdy začala platit nařízení omezující pohyb obyvatel, vzrostl o 100 procent. Firma na to reagovala rozšířením brněnských kapacit.

"Dva nové externí sklady, 160 nových pracovníků ve skladu a 35 dalších kurýrů rozvážejících nákupy. Brněnská pobočka internetového obchodu Rohlík.cz po zavedení opatření proti šíření koronaviru vyrostla téměř na dvojnásobek," sdělil na počátku dubna Pučalík.

10 tisíc zájemců za dva týdny

Obyvatele Ostravy firma na počátku dubnu vyzvala, aby se u ní registrovali. "Zjišťovali jsme, zda by obyvatelé Ostravy měli zájem o to, aby tam Rohlík.cz nákupy vozil. Ozval se nám dostatek obyvatel pro to, aby bylo smysluplné závozy tam spustit," řekla mluvčí e-shopu Zdeňka Svoboda Kuhnová. Během dvou týdnů se podle ní zaregistrovalo téměř 10 tisíc zájemců o nákup.

Své služby rozšířily v době pandemie i další české on-line supermarkety. Mall.cz a Alza.cz například kvůli enormnímu zájmu zahrnuly do nabídky trvanlivé potraviny, Košík.cz zaznamenal výjimečný zájem o hotová jídla.

Rohlik.cz loni zvýšil obrat meziročně o 60 procent na více než čtyři miliardy korun. E-shop nabízí rozvoz potravin, drogerie a dalšího zboží po Praze, Brně, Olomouci, Ostravě, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Jablonci, Liberci a Prostějově. Firma loni například posílila spolupráci s místními dodavateli a expandovala do Maďarska.

Stávající prostory v Brně už online supermarketu nestačí, proto podepsal další smlouvu s developerem CTP na pronájem přibližně dvojnásobné plochy v novém průmyslovém parku Brno Líšeň. Do budovy se firma nastěhuje letos v září.

Související