Linde Material Handling rozšiřuje své Centrum pro repasování vysokozdvižných vozíků a další manipulační techniky ve Velkých Bílovicích na jižní Moravě. Středisko, které bylo otevřeno v roce 2017, po necelých třech letech provozu expanduje. Plocha se zvětšila o 48 procent, na 6700 metrech čtverečních tu nyní odborníci mohou repasovat až dva tisíce strojů ročně.

Znovupoužití ojetých vozíků, které zde dostávají novou tvář podle jednotných standardů, představuje pro přírodu a její zdroje menší zátěž, než výroba nových strojů.

Vozíky, které se ve Velkých Bílovicích repasují, pochází převážně z flotil krátkodobých a dlouhodobých pronájmů. Jejich předností je údržba profesionálním týmem techniků i po dobu „prvního života“. O repasovaných vozících jsou tak vedeny kompletní záznamy a servisní dokumentace. Při všech opravách a údržbě se vždy používají originální náhradní díly Linde.

„Repasované vozíky Linde jsou vysoce kvalitní a ekonomickou alternativou pro naše zákazníky. Při repasích je navíc můžeme doplnit další výbavou, jako jsou například bezpečnostní asistenční systémy,“ říká Christophe Lautray, obchodní ředitel a člen představenstva Linde Material Handling.

Plocha ve Velkých Bílovicích byla zvětšena o 48 procent a na 6700 metrech čtverečních se nyní může repasovat až dva tisíce strojů ročně.
Na 6700 metrech čtverečních se nyní může repasovat až dva tisíce strojů ročně. Foto: Jan Kroupa
 

Ve Velkých Bílovicích jsou stroje repasovány na základě standardizovaných postupů. Opravují se zde nejenom zjevná poškození. Během procesu rozebrání, prohlídky a případné opravy se každému vozíku věnuje řada pracovišť s vyškolenými specialisty. Při výstupu z centra tak všechny stroje splňují nejnovější bezpečnostní požadavky evropské legislativy v oblasti manipulační techniky a jsou označeny štítkem „Approved by Linde“. S využitím moderních technologií zde umí ze starého vozíku udělat nový již za tři dny.

Skutečnost, že díky repasi dostanou stroje „druhý život“, má pozitivní vliv i na životní prostředí. Linde MH tak snižuje spotřebu surového materiálu pro výrobu nových vozíků. Veškeré procesy repase ve Velkých Bílovicích, včetně likvidace a recyklace vyřazených součástek, splňují ty nejvyšší ekologické a zdravotní standardy.

Nová pracovní místa

S rozšířením Centra pro repase ve Velkých Bílovicích se zde také navýšil počet pracovních míst. Za poslední tři roky se počet zaměstnanců téměř zdvojnásobil a nyní zde pracuje 70 zaměstnanců. Středisko je jedním z několika výrobních závodů společnosti Linde Material Handling v České republice, které se podílejí na výrobě vozíků a jejich komponentů. Jedná se o Linde Pohony (LiPo), které v Českém Krumlově produkují řídicí a pohonné nápravy vozíků pro skupinu KION Group. Dále je to společný podnik JULI, který se rovněž nachází nedaleko Brna a zabývá se výrobou elektromotorů. Od roku 2016 se ve Stříbře u Plzně vyrábí retraky Linde.

Obecně platí, že zájem o zakoupení použitých vozíků roste. Na jejich repase se proto soustředí i další výrobci, Jungheinrich, Still, Toyota Material Handling a další.

Související