Mezinárodní společnost Antalis zabývající se distribucí papíru, obalových řešení a prostředků pro viziuální komunikaci, mění svoji vlastnickou strukturu. Její manažeři oznámili chystané sloučení s japonskou Kokusai Pulp and Paper (KPP). Součástí Antalisu je i přední český výrobce obalových materiálů Branopac CZ.

Nový investor, který v těchto dnech podepsal dohodu o opci na koupi akcií dosud držených skupinou Sequana a minoritním akcionářem Bpifrance Participations, má vyvést společnost z dluhů a umožnit její další rozvoj.

Japonský distributor papíru KPP dosud operuje v Japonsku, Asii a Austrálii s objemem prodeje ve výši zhruba 3,2 miliardy eur. Nově vytvořený subjekt má generovat roční obrat ve výši zhruba 5,3 miliard eur, včetně 3,3 miliónů tun prodaného papíru.

Souběžně podepsaná dohoda o restrukturalizaci zajistí prostřednictvím nového financování poskytnutého bankou Mizuho Bank refinancování neuhrazené částky úvěrového rámce ve výši 100 milionů eur a odepsání zbývající části. Celková výše dluhů Antalisu činila ke konci loňského roku 287,1 milionů eur.

Související