Dva nové externí sklady, 160 nových pracovníků ve skladu a 35 dalších kurýrů rozvážejících nákupy. Brněnská pobočka internetového obchodu Rohlík.cz po zavedení opatření proti šíření koronaviru vyrostla téměř na dvojnásobek, řekl ředitel distribučního centra a logistiky pro Brno Michal Pučalík.

„Před zavedením vládních opatření jsme v brněnském skladu vyřídili denně okolo 2200 objednávek, dnes (v pátek 3. dubna – pozn. red.) je to až 4200 za den a rekord byl minulý pátek, kdy jsme odbavili 4462 objednávek,“ uvedl.

V prvních dnech, kdy začala platit omezení pohybu, se zájem o nákup potravin na stránkách Rohlík.cz zvedl o 100 procent. V důsledku toho byla řada položek rychle vyprodaná, časy rozvozu byly obsazené na několik dní dopředu.

„Okamžitě jsme spustili inzerci na brigádníky, cílili jsme zejména na zaměstnance uzavřených provozoven. Během tří dnů jsme nabrali 160 brigádníků. Reagovat muselo i nákupní oddělení a navýšit objemy závozů. Kvůli doplňování zboží jsme spustili noční směnu,“ řekl Pučalík.

Pomoc obcím v izolaci

Spolu s větším počtem nákupů rostl i objem zboží, který sklad v Brně musel pojmout. Zatímco před vypuknutím pandemie koronaviru byl denní závoz přibližně 200 tisíc až 250 tisícc položek, v novém režimu jich dodavatelé zavážejí až 650 tisíc denně.

„Zařídili jsme proto externí sklad asi tři kilometry od toho stávajícího, který je určený pro trvanlivé zboží. Zároveň ale přestal stačit sklad chlazený, proto jsme zřídili i nový chlazený sklad,“ popsal ředitel distribučního centra v Brně.

Právě v Brně také začala pomoc obcím, které byly dva týdny v izolaci. Z brněnského skladu totiž Rohlík.cz vozí zboží i do Olomouce a Prostějova. „Jako první jsme zřídili pomoc pro jednadvacet obcí v izolaci v okolí Uničova. Pak se na nás obrátili i lidé z Litovle, která byla také v izolaci. Pro závoz samozřejmě platily mimořádně přísné hygienické podmínky,“ konstatoval Pučalík.

Příprava na Velikonoce

Brněnský sklad momentálně funguje ve dvou směnách po 220 lidech, před pandemií to bylo 150. Přibyla navíc noční směna o deseti lidech a také 35 kurýrů. Kapacita obchodu se tak na Brněnsku zvýšila a nákup není nutné objednávat tři dny dopředu.

V současném režimu má obchod stále kapacitu na mírné zvýšení zájmu o nákup potravin přes internet, který obvykle přichází v pátek i před nadcházejícími Velikonocemi.

Stávající prostory v Brně už online supermarketu dlouhodobě nestačí, proto jeho vedení podepsalo v březnu smlouvu s developerem CTP na pronájem přibližně dvojnásobné plochy v novém průmyslovém parku Brno Líšeň. Do tamní budovy se firma nastěhuje letos v září, sdělil Aleš Malucha, provozní ředitel Rohlík.cz.