Dosavadní výkonný ředitel společnosti Dachser Bernhard Simon a jeho zástupce, Michael Schilling (COO Road Logistics), opustí po 31 letech spolupráce řídicí pozice tohoto mezinárodního logistického gigantu. Firma to oznámila s tím, že Simonovým nástupcem se od 1. ledna 2021 stane Burkhard Eling, který je již sedm let členem představenstva jako finanční ředitel.

Změna ve vedení Dachseru je předem plánována. „I když krize způsobená koronavirem je velkou výzvou pro celý tým managementu, neuvádí v pochybnost naši dlouhodobou strategii. Teď je důležité provést roky plánovanou výměnu generací počínaje vrcholovým managementem společnosti,“ řekl Bernhard Simon, který má ještě do konce roku zodpovědnost za korporátní strategii, marketing, výzkum a vývoj, lidské zdroje a další oblasti. Od 1. ledna 2021 se postaví do čela dozorčí rady firmy, jeho současný zástupce Michael Schilling se stane jejím novým členem.

Management Dachseru: Zleva Alexander Tonn, Michael Schilling, Burkhard Eling, Bernhard Simon, Edoardo Podesta (COO Air & Sea Logistics) a Stefan Hohm.
Management Dachseru: Zleva Alexander Tonn, Michael Schilling, Burkhard Eling, Bernhard Simon, Edoardo Podesta (COO Air & Sea Logistics) a Stefan Hohm. Foto: Dachser

„Budeme udržovat naši síť stabilní a dodavatelské řetězce v chodu, abychom nadále poskytovali našim zákazníkům spolehlivé a kvalitní služby,“ dodal Bernhard Simon, vnuk zakladatele firmy Thomase Dachsera. Za hlavní témata následujícího desetiletí označil digitalizaci v kombinaci s blízkostí k zákazníkovi, udržitelný rozvoj a hrozící nedostatek odborných pracovních sil.

Michaela Schillinga nahradí na jeho pozici manažer Alexander Tonn. Šéfem nového oddělení IT & Development, jež se zabývá výzkumem a vývojem, se stane Stefan Hohm.

Související