Developerská společnost Contera koupila 80 000 metrů čtverečních pozemků určených pro průmyslovou výstavbu v Hustopečích u Brna, v těsné blízkosti dálnice D2 u sjezdu 25. Firma je využije pro výstavbu industriálního parku zaměřeného na lehkou výrobu a logistiku.

Contera parcely koupila od společnosti Uniport CZ, která zajistila příslušná povolení pro výstavbu dvou průmyslových objektů o celkové ploše více než 30 tisíc čtverečních metrů.

„Projekt připravujeme tak, abychom jej mohli nabídnout potenciálním klientům a upravit jej na míru jejich konkrétním potřebám ještě před zahájením stavby,“ uvedl Dušan Kastl, výkonný ředitel a partner společnosti Contera. V areálu by mohlo vzniknout až 250 nových pracovních míst.

V areálu by mohlo vzniknout až 250 pracovních míst.
V areálu by mohlo vzniknout až 250 pracovních míst.
Foto: vizualizace Contera

V polovině letošního roku mají být zahájeny přípravné práce na dopravním napojení a terénní úpravy.
„Projekt navazuje na místní historickou tradici průmyslové výroby a těží nejen z blízkosti dálnice D2, ale i z toho, že se nachází v živém městě s dobrou kvalitou života. Považujeme to za pozitivní bonus pro naše klienty a budoucí nájemce,“ dodává Dušan Kastl.

Hustopeče se mimo jiné v roce 2019 umístily na třetím místě v průzkumu společností Deloitte, který hodnotí kvalitu života v českých obcích.

Související