Mezinárodní veletrh intralogistiky Logimat se blíží. Již 18. ročník této akce se uskuteční ve dnech 10. až 12. března na výstavišti ve Stuttgartu.

Výrobci manipulační techniky už oznámili řadu novinek, které do Stuttgartu přivezou. Jungheinrich například představí nový koncept vysokozdvižných vozíků s protizávažím P30i se zabudovanými lithium-iontovými bateriemi nebo nové řady hydrostatických vozíků VFG 3s a VFG 4s.

Také Linde Material Handling bude mít na letošním Logimatu řadu inovací. Mezi hlavní lákadla budou patřit nové vysokozdvižné vozíky Linde H20 až H35, vysokozdvižný vychystávací vozík Linde V08, cloudová verze systému správy vozového parku Linde connect a bezpečnostní varovná vesta.

Na stánku výrobce Still bude k vidění elektrický vozík s výkonnostními parametry spalovacího motoru RX 60, s výrazným zrychlením a maximální rychlostí až 21 km/h. Výrobce udává, že RX 60 má stejný celkový jízdní výkon jako naftové nebo benzínové vozíky.

Významné místo na veletrhu zaujmou také obalové technologie. Odvětví obalů dnes čelí zcela novým požadavkům trhu, neboť musí přizpůsobovat své výrobky a řešení tak, aby byly udržitelné a neutrální vůči klimatu. Řada vystavovatelů z různých zemí tak na Logimatu představí své nejnovější produkty a technologie pro optimalizaci uhlíkové stopy, které by měly průmyslu, logistice i obchodu poskytnout řešení pro bezpečná a přitom cenově dostupná balení.

Veletrh Logimat zažíval v uplynulých letech nárůst zájmu, který se projevil v počtech návštěvníků. V loňském roce na výstaviště ve Stuttgartu zamířilo více než 60 tisíc návštěvníků, kteří si prohlédli expozice 1624 vystavovatelů ze 42 zemí. Organizátoři očekávají, že tato čísla budou letos překonána.

Související