Balíkový doručovatel DPD může koupit společnosti Geis Parcel CZ a Geis Parcel SK. Fúzi povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), uvedl v tiskové zprávě jeho mluvčí Martin Švanda. Ani po transakci nebude mít podle něj společnost významný tržní podíl, proto nebude narušena hospodářská soutěž.

Úřad doplnil, že na trhu působí také řada dalších firem včetně nadnárodních společností. Největšími konkurenty účastníků transakce jsou na českém trhu balíkových služeb Česká pošta a společnost PPL, která patří do skupiny Deutsche Post DHL.

DPD CZ a DPD SK jsou stoprocentně vlastněné dceřiné společnosti firmy GeoPost, která patří pod francouzskou poštovní skupinu La Poste, a jsou součástí mezinárodní sítě DPDgroup. Skupina celosvětově zaměstnává 75 000 doručovatelů, kteří každý den doručí 5,2 milionu balíků prostřednictvím značek DPD, Chronopost, SEUR a BRT. GeoPost v roce 2018 vykázal tržby 7,3 miliardy eur (zhruba 186 miliard Kč).

Skupina Geis má sídlo v německém Bad Neustadtu, založena byla v roce 1945. Vyvinula se v globálního poskytovatele logistických služeb s více než 6500 zaměstnanci ve 116 pobočkách v celé Evropě.

Geis oznámil, že prodává své balíkové firmy v České republice a na Slovensku společnosti DPDgroup, letos v listopadu.

Související