Online supermarket Rohlík.cz těsně před nejvyšší vánoční špičkou zdvojnásobil plochu svého logistického centra v pražské Ruzyni a zavádí zde „první skutečnou automatizaci“. Oznámil to šéf firmy Tomáš Čupr na svém profilu na LinkedIn. Stavební práce by měly být hotové na začátku tohoto týdne. 

O plánu informoval už na podzim provozní ředitel Rohlík.cz Aleš Malucha. „Nyní (na začátku října – pozn. red.) máme sklady v Praze-Ruzyni a Brně a oba dva jsou téměř vyčerpané, co se týká maximální průtokovosti. Prahu, která má teď plochu 7000 metrů čtverečních, proto rozšiřujeme o vedlejší část na 14 tisíc metrů. Tuto plochu vybavujeme a měníme zde logiku procesů. V polovině listopadu navíc přidáme první automatizaci v Rohlíku. Budeme mít automatizované třídění a konsolidaci vychystaného zboží před tím, než se zboží dá fyzicky do tašek. Bude to typově první technologicky řešený sorter ve čtyřech výškách, které budou odpovídat spádovým konsolidačním regálům,“ řekl Malucha.

Do tří hodin po Budapešti

E-shop také poprvé rozšiřuje doručování mimo Česko. Po několika měsících příprav vstupuje jako Kifli.hu na maďarský trh. Čerstvé potraviny bude obyvatelům Budapešti a přilehlého okolí doručovat do tří hodin od objednání, přičemž nákup musí přesáhnout 5000 forintů, tedy asi 385 korun.

O rozjezd Kifli.hu v Budapešti se stará šestičlenný tým pod vedení irského manažera Jamese McQuillana. Ten dříve řídil například Tesco Mobil v České republice nebo na Slovensku. Celkově pro e-shop v Maďarsku pracuje v první fázi zhruba 50 lidí a počet se bude rozšiřovat. 

E-shop v maďarské metropoli využívá sklad, v němž drží 8000 položek. Kvalitní sortiment a rychlost doručení uvádí firma jako hlavní výhody oproti konkurenci. V Budapešti už potraviny rozvážejí řetězce Tesco, Spar a lokální Auchan. Doručení je však do druhého dne od objednání.

„My jsme schopni nákupy přivézt do 120 minut od objednání s patnáctiminutovou přesností, což v Evropě dokážeme pouze my,“ tvrdí zakladatel a většinový majitel Rohlík.cz Tomáš Čupr. 

Šéf Rohlík.cz Tomáš Čupr
Šéf Rohlík.cz Tomáš Čupr
Foto: Rohlík.cz

V září firma oslavila pět let své existence. Za tu dobu dorazili kurýři s nákupem k milionu zákazníkům v České republice, celkem vyřídili přes čtyři miliony objednávek. V současné době funguje v devíti větších městech, v letošním roce se rozšířila do Prostějova.

„Maďarsko bude první test naší služby ve dvojnásobně větším městě než v Praze, v budoucnu chceme expandovat do dalších zemí. Do pěti let bych chtěl fungovat v Německu. To je pro mě klíčový cíl,“ prohlásil Tomáš Čupr.

Související