Africký kontinent přitahuje pozornost logistických firem, které na něm hledají příležitosti k dalšímu rozvoji. Například DB Schenker vidí Afriku jako trh budoucnosti a hodlá v ní dále posilovat své aktivity. Firma se nedávno připojila k Panafrické alianci pro mobilitu zaměřené na obchod, vědu a politiku, jejíž vznik iniciovalo Německo.

„Hospodářská produkce v Africe v některých případech enormně vzrostla,“ uvedl Jochen Thewes, generální ředitel DB Schenker. „Vidíme velký potenciál na kontinentu a očekáváme značnou poptávku po logistice. Oblast s populací 1,3 miliardy lidí v 54 zemích staví Afriku mezi regiony s nejrychlejším ekonomickým růstem na světě.“ Německá logistická firma působí v Africe od roku 1962 a na kontinentu má ve svých pobočkách i partnerských firmách více než 1100 zaměstnanců ve 26 zemích.

Mezi cíle Panafrické aliance pro mobilitu patří mimo jiné maximalizace logistického potenciálu a infrastruktury, zejména v automobilovém průmyslu. Vzhledem k současnému nárůstu africké populace i hospodářskému růstu DB Schenker míří na dlouhodobě udržitelnou spolupráci s cílem vytvářet pracovní místa a zvyšovat kupní sílu.

Firma přitom očekává, že největší ekonomický rozvoj se dotkne především východní a západní Afriky, přičemž Egypt a Jižní Afrika, kde společnost působí již řadu let, nepřestanou hrát v budoucím rozvoji důležitou roli.

Související