Internetový obchod Alza.cz rozšířil svou vlastní přepravní službu AlzaExpres o další města Středočeského kraje (například Kutnou Horu, Mladou Boleslav, Beroun, Benešov, Rokycany a další. Na Slovensku začne AlzaExpres zavážet celý Bratislavský kraj (i Pezinok a Senec) a v Maďarsku Budapešť.

Služba garantuje dodržení dodacích lhůt a nově nabízí přímo v lokalitách i takzvané komfortní doručení, které u nadrozměrného zboží zahrnuje vynesení a instalaci nového spotřebiče i odvoz starého.

AlzaExpres jezdí po Praze a nejbližším okolí již pět let. Firma plánovala rozšíření již od jara a od října nabrala zhruba 150 řidičů, a to i do regionů. Díky vlastním kmenovým zaměstnancům a nově nakoupeným vozům provádí optimalizaci interních procesů včetně jednoduššího on-line sledování zásilek od vydání ze skladu po předání nakupujícímu. Pro rozšíření dopravy Alza zakoupila také 45 vozů Mercedes Benz Sprinter se skříňovou nástavbou.

V celém Středočeském kraji bude nově spuštěna služba doručení přímo v den objednání, tzv. same-day-delivery.

V souvislosti s přepravou Alza opět otevírá téma recyklování obalů. V případě zájmu zákazníka od něj kurýr na místě převezme použité obaly, tak nemusel sám řešit jejich likvidaci. Použitý obalový materiál následně zrecykluje v rámci balení dalších produktů určených k přepravě.

Firma by do budoucna vlastní dopravou ráda zavážela celou svou prodejní síť, včetně čerstvě expandované sítě AlzaBoxů.

Související