Czechoslovak Group získal podle serveru kontrolu nad českým Skyportem poté, co byl prostřednictvím úpisu nových akcií zvýšen základní kapitál firmy z 50 milionů korun na 180 milionů.

Dosavadní jediný akcionář firmy, britská skupina Skyport Group, se podle obchodního rejstříku vzdal ve prospěch Czechoslovak Group přednostního práva na úpis nových akcií. Ve Skyportu tak má nyní holding podíl přes 70 procent a zbylý podíl si ponechala Skyport Group, píše E15.cz.

“Tento obchodní případ dosud není uzavřen, a proto se k němu zatím nebudeme vyjadřovat," řekl serveru mediální zástupce Czechoslovak Group Čírtek. Podle obchodního rejstříku se již 23. září stal předseda představenstva holdingu Michal Strnad šéfem dozorčí rady Skyportu.

Firmy z Czechoslovak Group působí v automobilovém, železničním, leteckém i hodinářském průmyslu a vyrábějí zbraně, munici či speciální vozidla. Do holdingu patří i automobilka Tatra. Holdingu loni vzrostly tržby meziročně o 48 procent na 11,5 miliardy korun a hrubý provozní zisk o 43 procent na 1,9 miliardy. Podniky Czechoslovak Group zaměstnávají dohromady asi 8000 lidí.

Související