Investicí podnik SanSwiss Jičín, který je součástí švýcarského holdingu Ronal a ve svém segmentu zajišťuje ve skupině 75 procent výroby, reagoval na rostoucí poptávku po sprchových koutech a vaničkách z produkce holdingu. Díky novým prostorům firma podle Sýkorové plánuje, že by do deseti let mohla v Jičíně téměř zdvojnásobit výrobu až na 300 000 sprchových koutů ročně. Do rozšířené výroby podnik v následujících deseti letech plánuje postupný nábor asi 50 zaměstnanců. Nyní má továrna 155 pracovníků.

V budoucnu by se závod mohl stát i logistickou centrálou pro celou skupinu. „Dokončení nového komplexu je významným krokem v plnění našeho dlouhodobého strategického záměru maximálně optimalizovat výrobu a skladování v rámci skupiny. Významnou roli v tom hraje také ideální geografická poloha jičínského závodu, která spolu s nově vybudovanými kapacitami dává předpoklad k budoucí centralizaci skladování i logistiky pro celou skupinu,“ uvedla Bernadeta Sýkorová.

„Kromě podstatného rozšíření výrobních kapacit nám multifunkční objekt plně nahradil dříve využívané externí sklady. Zkušení zaměstnanci z těchto odlehlých provozů tak mohou pracovat v nové hale a využívat veškeré moderní technologie pro manipulaci a skladování,“ říká ředitel výroby společnosti SanSwiss Ondřej Polák. A dodává, že například rozloha paletových míst se oproti dřívějšímu stavu rozrostla přibližně o třetinu.

Díky navýšení původní zastavěné plochy na téměř dvojnásobek mohla firma reorganizovat celý tok materiálu od jeho vstupu přes rozšířené výrobní prostory až do centrálního skladu hotového zboží, tak aby fungoval efektivněji.

SanSwiss v minulém obchodním roce prodal 169 000 sprchových koutů. Produkci vyváží především do Francie a dále do Německa, Belgie, Švýcarska, Polska, na Slovensko, do Ruska či na Ukrajinu. Loni firma vstoupila na norský trh. Právě v Norsku a výhledově i ve Švédsku a dalších skandinávských zemích firma do budoucna vidí významné možnosti odbytu. V Česku společnost prodala přes 23 000 sprchových koutů a dosaženými tržbami má asi pětinu českého trhu se sprchovými kouty a vaničkami.

SanSwiss působí v Jičíně od roku 1999, vlastní závod v jičínské průmyslové zóně vybudovala firma nákladem 200 milionů korun v roce 2001. Tehdy byla ještě součástí firmy Ronal CR Jičín, která je známá produkcí litých kol pro automobily. Po vydělení z Ronalu CR v roce 2009 se závod začlenil do skupiny sanitární techniky SanSwiss, která spadá pod holding Ronal AG. Od svého vzniku před 20 lety závod Jičín dosud vyrobil téměř 1,8 milionu sprchových koutů. Další výrobní závody sanitární techniky má skupina v Bitche ve Francii a v rumunském Temešváru.

Související