Podle údajů DB Schenkeru představují ženy v operativě i administrativě firmy v České republice polovinu zaměstnanců. Obchodnice, fakturantky, operátorky zákaznické linky, plannerky nebo vedoucí týmů a manažerky, ty všechny našly v oboru logistiky zalíbení. Na manažerských a vedoucích pozicích jsou ženy zastoupeny z více než třetiny.

„Logistika mě baví díky tomu, že je rychlá a zároveň náročná na přesnost. Adrenalin střídá spokojenost, že vše, co se naplánovalo, do sebe zapadlo,“ říká Vendula Bártečková, manažerka námořních přeprav v brněnské pobočce firmy.

Škála pozic, které mohou ženy zastávat v logistice a dopravě, je široká. Od skladnic a operátorek výroby přes disponentky a zasilatelky k pracovnicím na zákaznických centrech, obchodnicím až k pozicím ve vrcholovém managementu. Svůj podíl na rostoucím zastoupení žen ve skladech má i to, že díky technice je práce řidičů a skladníků méně fyzicky náročná.

„Má-li někdo zajistit, aby bylo správné zboží ve správném čase, ve správném množství, na správném místě, a k tomu umět ještě efektivně, profesionálně a vstřícně komunikovat, pak je to úkol pro ženu jako dělaný,“ vysvětluje personální ředitelka DB Schenker Jitka Moravcová. „Můžeme potvrdit, že v posledních letech vnímáme větší zájem žen o řízení kamionů a také vzrostl reálný počet skladnic a operátorek výroby.“

Související