Deutsche Bahn zvažují prodej své dceřiné společnosti Arriva, která patří k nejvýznamnějším dopravcům v Česku. Podle informací německého deníku Handelsblatt by za prodej Arrivy mohly Deutsche Bahn získat přes sto miliard korun. Plány projedná šéf koncernu Richard Lutz spolu s německým spolkovým ministrem dopravy na úterním jednání. Podle zdrojů Reuters ale není pravděpodobné, že by padlo rozhodnutí.

Společnost zatím případný prodej Arrivy nechce komentovat. Podle Reuters navíc nepanuje mezi politiky a představenstvem Deutsche Bahn na prodeji shoda. Deutsche Bahn také začaly minulý rok zvažovat prodej logistické dceřiné společnosti Schenker. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatit Logistiku
Jste předplatitel tištěného titulu? Proveďte aktivaci
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru