Výrobce čisticí techniky Kärcher postavil nové sídlo o celkové ploše téměř 3600 metrů čtverečních, které zahrnuje mimo jiné 700 metrů čtverečních skladovacích prostor. „Otevření nového sídla souvisí s naším výrazným růstem na českém trhu. Zároveň jsme letos v ČR od základu změnili systém distribuce zboží, což spolu s nově otevřeným logistickým centrem na Slovensku výrazně zrychlí dodávky a zlepší služby zákazníkům," říká jednatelka Kärcher ČR Milada Skutilová.

Česká pobočka firmy původně logisticky spadala pod svou rakouskou „sestru“. Ta objednávala zboží v Německu a pak distribuovala z Vídně k českým zákazníkům. Dodání tak trvalo 72 hodin.

Od července ale firma logisticky spadá přímo pod mateřskou společnost v Německu, odkud objednává zboží, které nejprve směřuje do nového logistického centra v Senci na Slovensku. Odtud pak každý den vyráží kamion, který zboží určené českých zákazníkům vyloží v Brně – Blučině. Tam se přes noc zpracuje podle místa dodání a distribuuje se na devět výdejních míst po celé zemi. Z nich se pak následující den zaváží už přímo k zákazníkům. Doba dodání se tak zkrátila ze tří dní na dva.

„Společnost Kärcher Česká republika byla pilotní zemí, která se 18. 6. 2018 začala ze Sence zavážet. Následoval Kärcher Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a v lednu 2019 se připojí Kärcher Rakousko,“ uvedla Eva Kotasová z české pobočky firmy.

Nová centrála firmy KaercherKromě rychlejšího doručení je podle ní novinkou také to, že je možné sledovat v systému zásilku od objednání až po doručení zákazníkovi. „Dále můžeme využívat specializovaných služeb – nestandardní balení, avizace, zavážení ve fixním čase, kontaktování zákazníka telefonem před doručením atd.,“ dodala Eva Kotasová.

Společnost také v současnosti dokončuje internetový portál pro své zákazníky pod názvem myKärcher. Ten má zajistit pohodlný servis s vyzvednutím zařízení u zákazníka, jeho opravou a následným dodáním opět domů.

Česká pobočka, která letos slaví 25 let fungování, v současnosti zaměstnává 80 pracovníků a průběžně nabírá nové. V roce 2017 zvýšila obrat o 15 procent na 592 milionů korun. V letošním roce očekává další dvouciferný růst.

Rodinná firma Kärcher s centrálou v německém Winnendenu působí v 68 zemích a zaměstnává celosvětově více než 12 300 lidí. Loni zvýšila obrat o 7,5 procenta na rekordních 2,5 miliardy eur.

Související