„Věřím, že balíky, které převezmeme do 17. prosince, budeme schopni doručit pod stromeček včas. U ostatních se pravděpodobnost dodání sníží na 90 procent,“ uvedl generální ředitel společnosti PPL Petr Chvátal.

Zároveň Chvátal doporučil využívání výdejních Parcelshopů, které právě v době adventu mohou pravděpodobnost včasného doručení mnohonásobně zvýšit. Letos se jejich počet opět podařilo navýšit a v současnosti jich PPL má více než 1500 a do konce roku počet výdejních míst naroste na 1600. PPL také stále nabírá řidiče na krátkodobý úvazek.

Česká pošta očekává zvýšení počtu doručovaných balíků ve své síti před Vánoci o 130 procent na 350 tisíc denně. V současnosti jich doručuje až 250 tisíc denně, což je o 100 tisíc nad běžným stavem. V rámci předvánočních opatření pošta najala přes 4000 brigádníků, posílila vozový park o 500 dodávek nebo navýšila kapacitu třídicích uzlů v Praze a Ostravě. Zároveň zavedla vydávání balíků na základě kódu a zvýšila počet Balíkoven o stovku.

Balíkový dopravce DPD odhaduje podle generálního ředitele Miloše Malaníka nárůst počtu zásilek proti běžnému provozu o 70 procent. Firma kvůli tomu navýšila počet kurýrů na 1100. Posílila také kapacity zaměstnanců na jednotlivých depech a operátorů na zákaznické lince. „Jako vždy jsme se připravovali již několik měsíců dopředu. Otevřeli jsme moderní depo v Unhošti s kapacitou 17 tisíc zásilek, které bude obsluhovat Prahu 5, 6, 7, Prahu - západ, Berounsko, Kladensko, Rakovnicko, Slaný a Velvary. Dále jsme rozšířili depa v Brně, Olomouci a Hradci Králové. Díky tomu jsme kapacitu sítě navýšili o 12 procent,“ dodal Malaník. Největší novinku, která výrazně zrychlí doručování, firma oznámí až příští týden.

Obchod Kasa.cz očekává nárůst v počtu zásilek minimálně na dvojnásobek v porovnání s minulým obdobím. „Každým rokem množství zásilek skokově narůstá. Letos očekáváme podobný trend. Navíc díky rozšíření počtu výdejních míst z 90 na 120 budeme schopni obsloužit více zákazníků než doposud,“ říká manažerka komunikace Kasa.cz Andrea Jankovcová.

Podobný růst objednávek čeká i drogerie Ageo.cz. „Abychom toto navýšení logisticky zvládli, dojednali jsme již v průběhu září s přepravními službami navýšení počtu odeslaných zásilek a přidali do naší nabídky další přepravní službu, čímž se zásilky rozdělí celkem mezi šest různých dopravců," uvedl obchodní ředitel Ageo.cz Aleš Urbánek.

Související