„Po důkladném zmapování a analýze trhu je segment prodeje spotřebního materiálu další zajímavou rozvojovou oblastí, která koresponduje s dlouhodobou růstovou strategií Czech Airlines Technics,“ uvedl Pavel Haleš, předseda představenstva Czech Airlines Technics.

Prodej náhradních dílů na letadla a letadlové komponenty bude mít na starosti nově vytvořený tým, který bude tento materiál nabízet zákazníkům. Výhodou na trhu je velikost skladových zásob v hodnotě přes 15 milionů dolarů (cca 332 milionů korun), které má firma k dispozici v prostorách CSAT v areálu Letiště Václava Havla Praha.

Dostatek naskladněných náhradních dílů je klíčový zejména v situacích, kdy je nutné vyměnit díl na letadle co nejrychleji, aby se letadlo mohlo vrátit zpět do provozu.

Mezi zákazníky již patří například České aerolinie, Travel Service, Enter Air a nově také Ministerstvo obrany ČR.

Uzavření smlouvy na prodej materiálu s Ministerstvem obrany ČR předcházelo otevřené výběrové řízení. Podle CSAT firma získala čtyřletý kontrakt zejména díky síti dodavatelů, kterých má ve svém portfoliu více než 900, ale i nákupům přímo u výrobců letadel i jednotlivých komponentů.

Související