Prodejce osobních a užitkových vozů Auto In a servisní síť Kar group nedávno založili firmu F Trucks, která se stala importérem nové značky nákladních vozů v Česku – Ford Trucks.

Importér nyní předal prvních pět tahačů společnosti ČSAD Logistik Ostrava. Ta patří stejně jako Kar Group do skupiny ČSAD Ostrava.

Vozidla jsou vybavena motorem Ford Ecotorq Euro 6 o objemu 12,7 l a výkonu 480 koní, automatizovanou převodovkou ZF Traxon a 12 + 2 rychlostmi.

Jako doplňková výbava byly dodány jednotky pro výběr německého mýtného a telematika Echotrack. Většina z dodaných tahačů bude nasazena na přepravní linku, kterou se dopravuje zboží mezi ČR a Francií.

„Tahače Ford jsme si před nákupem důkladně otestovali a prověřili. Pro naši společnost jsou kromě spolehlivosti důležité ekonomické parametry - nákupní cena, spotřeba, cena za servis a údržbu a v porovnání se stávajícím vozovým parkem jsou hodnoty dosažené v testovacím provozu příznivé", říká Miroslav Konečný, generální ředitel logistické a dopravní firmy ČSAD Logistik Ostrava.

„Jde o první komerční dodávku na český trh. Zatím registrované vozy jsou předváděcí vozidla. V průběhu června a července připravujeme dodávky dalších vozidel v návaznosti na schválení leasingových smluv,“ říká Jiří Kašpárek, manažer marketingu společnosti F Trucks.

Nákladní Fordy disponují širokým výběrem kabin a podvozky v konfiguracích 4x2, 6x2, 6x4, 8x2 a 8x4 nabízí uplatnění pro celou řadu využití. Na českém trhu jsou k dispozici tři produktová provedení – silniční tahače, stavební řada a silniční rozvážková vozidla. Řidiči mají kromě moderní pohodlné kabiny k dispozici i řadu asistenčních systémů.

Související