Společnost Universal Transport Praha, která přebírá firmu Nosreti, byla založena v roce 1995 jako první zahraniční pobočka dopravních specialistů z německého Paderbornu. Dnes má přes 50 zaměstnanců a je jedním z lídrů na trhu v České republice.

Mateřský Universal Transport má v současnosti 28 poboček v Německu, České republice, Polsku, Rumunsku, Rusku, Ukrajině, Turecku, Egyptě a Malajsii. Se 750 zaměstnanci a vozovým parkem 350 vozidel v oblasti těžké nákladní logistiky patří k předním společnostem v oboru.

Česká pobočka se nyní rozšíří o zhruba 30 tahačů a další specializovanou techniku firmy Nosreti, která umožňuje realizaci přeprav přesahujících hmotnost hodně přes 100 tun.

 

„Nosreti dokonale zapadá do naší strategie spojení sil, neboť její dlouholeté zkušenosti a obchodní kontakty jsou perfektním doplněním našeho portfolia. Převzetí je důležitým krokem k rozšíření celé skupiny Universal Transport, "říká Holger Dechant z mateřské společnosti Universal Transport s tím, že v neposlední řadě jsou zkušení profesionální řidiči z firmy Nosreti cenným přínosem při řešení nedostatku řidičů.