Rozloha rozšířeného skladu společnosti Adler se zvýšila o 7700 metrů čtverečních na celkových téměř 19 300 metrů čtverečních, a umožňuje tak uskladnit v regálové zóně až 300 000 balíků. Ředitel firmy Radek Veselý řekl, že rozšíření centra bylo nutné vzhledem k prudkému rozvoji firmy v posledních letech.

„První část jsme postavili v roce 2016. Výkon společnosti ale roste daleko více, než jsme čekali. Ta stará regálová zóna byla po roce plná na 98 procent, takže jsme museli přistoupit urgentně k výstavbě nové části,“ řekl ředitel logistiky společnosti Martin Řehoř.

Regály v částečně automatizovaném centru jsou vysoké 13 metrů, hala má výšku 15 metrů. „Centrum je jedinečné hlavně využitím nejmodernějších technologií, díky kterým může firma zajistit dodávku zboží směrem k zákazníkům v krátkém čase. A to jak do všech zemí Evropské unie, tak i dalších států mimo ni," řekl Řehoř.

Zákazníkům v Česku a střední Evropě firma dodá zboží do 24 hodin, do vzdálenějších teritorií do 48 hodin nebo do 72 hodin od objednání.

Do nové části firma přesunula a o 30 procent rozšířila linku vstupní kontroly a přesunula tam také celý příjem zboží. „V nové části například máme prostor řádově pro 15 kontejnerů, které můžeme postupně zpracovávat. V současné době děláme tři kontejnery za den, jeden kontejner je řádově 700 beden, takže je to obrovské množství materiálu," řekl Řehoř.

Ve skladu pracuje v jednosměnném provozu 40 lidí. Firma denně vyskladní až 250 000 kusů textilu, což představuje zhruba 3500 balíků. Ročně vyexpeduje 20 000 tun zboží.

Společnost Adler je v Česku lídrem na trhu značkového reklamního textilu. Působí v 19 evropských zemích. Vývojové středisko a sídlo společnosti je v Ústí nad Labem, logistické centrum v Ostravě. Střihy a návrhy vznikají v Ústí, výrobky se šijí v asijských zemích. Firma má zhruba 250 zaměstnanců, v Ostravě jich pracuje stovka. Adler zvýšil meziročně tržby o 23 procent, jeho čistý obrat loni dosáhnul 997 milionů korun.

Související