„Mým hlavním cílem ve funkci předsedy rady ředitelů CANSO bude intenzivní komunikace s Evropskou komisí a Evropským parlamentem při další realizaci projektu Jednotného evropského nebe,“ řekl Jan Klas. Jednotné evropské nebe je iniciativou EU, jejímž cílem je zvýšení efektivity a bezpečnosti řízení letového provozu v Evropě.

Jako své další cíle Jan Klas uvedl reformu evropských leteckých institucí, zejména organizace pro leteckou bezpečnost Eurocontrol, a zapojení všech členů organizace do výzkumných a rozvojových projektů.

Evropské CANSO zastupuje poskytovatele letových provozních služeb zejména při jednání s orgány Evropské unie, zástupci leteckých dopravců (IATA, A4E) nebo provozovatelů letišť (ACI). Každý rok evropští členové CANSO zajistí služby pro více než deset milionů letů a jejich roční obrat představuje osm miliard eur.

Státní podnik Řízení letového provozu vznikl 1. ledna 1995. V souladu s pověřením ministerstva dopravy poskytuje letecké služby uživatelům vzdušného prostoru ČR a na letištích Praha - Ruzyně, Brno – Tuřany, Ostrava – Mošnov a Karlovy Vary.

Související