Jedna z největších logistických společností světa, UPS, jmenovala nového prezidenta pro Evropu. Lou Rivieccio bude odpovědný za veškeré operace firmy v 56 evropských zemích a teritoriích a bude řídit více než 49 tisíc zaměstnanců. Evropa je největší region UPS mimo domovské Spojené státy.

Lou Rivieccio začal před 34 roky svou kariéru v UPS jako manipulant balíkových zásilek na částečný úvazek ve Spring Valley v New Yorku. Ve firmě se ale rychle vypracoval a následně zastával řadu klíčových manažerských pozic v celé Severní Americe, byl viceprezidentem pro operace UPS Canada, prezidentem pro oblast Northern Plains a prezidentem pro oblast Ohio Valley v USA. Ve své poslední funkci, prezidenta pro UPS East Region v USA, strategicky řídil přibližně 175 tisícům zaměstnanců ve 26 státech.

„Lou přichází do Evropy v období investic do sítě zaměřených na zrychlení přepravy, navýšení kapacity a uspokojení poptávky, která je vyvolaná nárůstem e-commerce a přeshraničního obchodu,“ řekl Jim Barber, výkonný ředitel společnosti UPS.

Rivieccio vystřídá na nové pozici Nanda Cesarona, který byl jmenován prezidentem společnosti UPS International a členem řídícího výboru UPS. V této roli bude odpovědný za veškeré aktivity společnosti mimo USA.

Související