Již předtím, v březnu, zprovoznil Budvar modernizovanou linku na stáčení piva do plechovek, do které investoval 40 milionů. Kapacita stoupla o 55 procent ze 16 tisíc na 25 tisíc plechovek za hodinu. Jde o součást rozvojového plánu, který začal v roce 2015, do roku 2020 investuje Budvar dvě miliardy. Poté bude roční výstav dva miliony hektolitrů. Pak chce Budvar modernizovat starší provozy, investovat do automatizace, zvažuje i novou linku na plechovky.

Letos podnik dokončí dvě další stavby, kromě logistického centra také rozšíření ležáckého sklepa a zahájí stavbu haly pro instalaci další linky na plnění lahví. V dalších letech rozšíří varnu. „Kvůli investicím nám dramaticky najedou odpisy, opticky nebudou možná naše zisky vypadat tak, jak vypadaly historicky, ale cash flow bude v pořádku,“ řekl Petr Dvořák.

V roce 2016 prodal Budvar 1,61 milionu hektolitrů piva a měl rekordní tržby 2,54 miliardy korun. Loni stejně jako předloni vyvezl pivo do 77 zemí; v roce 2016 to bylo 975 tisíc hektolitrů, 60,4 procenta produkce.

Související