Prologis Park Brno, situovaný 10 kilometrů jižně od Brna, nabídne tři budovy poskytující ekologicky udržitelné logistické prostory na ploše 90 000 metrů čtverečních na pozemku o velikosti 25,9 hektaru.

Výhodné umístění přímo na dálnici D52, která spojuje Brno s Vídní, vytváří z parku distribuční centrum pro domácí i mezinárodní poskytovatele logistických služeb a společnosti zabývající se lehkou výrobou vyžadující snadný přístup na trhy Slovenska, Rakouska, Maďarska a Polska.

„Při rozdělování kapitálu se soustřeďujeme na klíčové oblasti, jakými jsou například Praha či Brno. V nich vzniká obrovská poptávka po kvalitních logistických nemovitostech a servisu, jež Prologis nabízí svým zákazníkům,” řekl Martin Polák, senior viceprezident a ředitel Prologis pro region střední a východní Evropy.

Pozemky u dálnice získal Prologis loni po sporu s věřiteli zkrachovalé společnosti Deveplan, od níž areál dříve koupil. Věřitelé koupi zpochybnili, o věci pak rozhodoval soud, který platnost smlouvy potvrdil.

Související