Logistická společnost Dachser uzavřela loňský rok v České republice s devítiprocentním nárůstem obratu, který se vyšplhal na 2,6 miliardy korun. Společnost odbavila přes milion zásilek o tonáži téměř 557 tisíc tun. Největší podíl na růstu společnosti v roce 2017 měly exportní zásilky sběrné služby a kontraktní logistika.

„Naše strategie je založená na organickém udržitelném růstu a tento směr se nám podařilo udržet i v minulém roce,” uvedl šéf firmy Petr Kozel. „Kromě zmíněných oblastí jsme se věnovali i systémové integraci evropské logistiky s leteckými a námořními přepravami. V České republice jsme v roce 2017 také vytvořili 60 nových míst.“

Celý koncern Dachser loni dosáhl rekordního obratu a poprvé překročil hranici šesti miliard, když hrubý obrat společnosti vzrostl o 7,2 procenta na 6,12 miliard eur. Historické hodnoty dosáhly i další ukazatele: firma odbavila 81,7 milionů zásilek (nárůst o 2,1 %) o celkové váze 39,8 milionů tun (nárůst o 4,3 %). Na celém světě pak Dachser v loňském roce vytvořil 1648 nových pracovních míst.

„Důsledně jsme se drželi naší úspěšné exportní strategie v oblasti evropských pozemních přeprav a příznivý vítr v zádech jsme pocítili i díky oživení světového obchodu,“ shrnuje Bernhard Simon, CEO Dachser. Procentuelně obrat firmy nejvíce vzrostl v oblasti letecké a námořní přepravy, a to o 16 procent.

Související