Společnost Bohemia Cargo změnila způsob řízení a organizace firmy, když nově vytvořila přepravní a logistickou divizi. „Nový způsob divizního řízení nám umožní nastavit jednotnou kvalitu služeb na všech pobočkách, zjednoduší zákazníkovi komunikaci na provozní úrovni, budeme umět rychle reagovat na velké projekty a budeme více konkurenceschopní,“ říká ředitel společnosti Jan Kučera.

Každou divizi řídí ředitel, který má svého zástupce. Z interního výběrového řízení vzešel nový šéf přepravy Michal Tůma, který doposud působil v ústecké pobočce. Tato divize má pod sebou veškerou přepravu společnosti na pobočkách v Děčíně, Ústí nad Labem, Praze, Brně a Liberci.

„V praxi to znamená, že každá přepravní pobočka bude mít vybraný jeden nebo více států, které bude bezvýhradně obsluhovat v rámci celé firmy,“ upřesňuje Jan Kučera. Těchto směrů má firma vytipovaných osm až deset a jejich přiřazení proběhne na začátku druhého kvartálu letošního roku.

Divize Logistika, jejímž ředitelem byl jmenován Jiří Ullmann, obsahuje sklady v Děčíně, Ústí nad Labem, Praze, Brně a Přestanově. „K dnešnímu dni disponujeme kapacitou okolo 30 tisíc paletových míst v pěti lokalitách, z nichž je zaplněno přes 90 procent a poptávka neustále roste. Zvažujeme proto otevření nové lokality s nárůstem celkové kapacity o 25 procent,“ zmínil Jan Kučera s tím, že by chtěl zřídit pobočku v Plzni, z které by firma obsluhovala významné hráče na poli průmyslu a výroby.

Firma také pokračuje v revitalizaci areálu svého areálu. „Ta bude v letošním roce zásadní. Pokud to venkovní počasí dovolí, pak začátkem března zprovozníme dvě nakládací rampy nové skladové haly,“ říká Jiří Šindler, který v rámci nové organizační struktury nadále řídí obchod.

Bohemia Cargo má dohromady 180 zaměstnanců. Firma loni navýšila obrat o tři procenta na 795 milionů korun. Stejně rostl i počet zásilek, a to na více než 63 tisíc.

Související