Nový sklad patří mezi pět největších logistických center DHL na světě a se svojí plochou 36 500 metrů čtverečních nabízí čtyřikrát větší kapacitu, než jakou společnost DHL na letišti v Bruselu dosud měla.

Při plném nasazení dokážou dva místní automatické třídicí systémy zpracovat až 42 tisíc zásilek za hodinu. Centrum funguje jako tranzitní hub a až 60 procent veškerých zásilek odtud směřuje do dalších evropských zemí, na Střední východ, do Afriky a na oba americké kontinenty.

Výkonný ředitel DHL Express Ken Allen při slavnostním otevření uvedl, že sklad by měl pomoci zlepšit kvalitu služeb napříč všemi segmenty, které hojně využívají expresní leteckou přepravu, jako je farmaceutický a automobilový průmysl, internetový obchod či segment high-tech. Upozornil také na to, že centrum také nastavuje novou úroveň bezpečnosti, když všechny balíky nově testuje na přítomnost výbušnin.

Přestože podstatnou část práce odvedou automatické systémy, v novém skladu již našlo práci 200 nových zaměstnanců. Nový hub by také měl pomoci plnit závazek DHL na snižování emisí oxidu uhelnatého. Díky jeho provozu prý DHL sníží svoji ekologickou stopu o 768 tun emisí CO2.

Související