Drogistický řetězec DM zahájil v uplynulých dnech online prodej v Česku i na Slovensku. „Ihned po podpisu smlouvy, ke kterému došlo v říjnu loňského roku, jsme se pustili do příprav,“ říká Soňa Rychtaříková, vedoucí projektového oddělení logistické firmy Geis, která zajišťuje kompletní služby pro obě země od příjmu objednávek přes jejich balení a distribuci až po případné vratky zboží z Pohořelic u Brna.

V úvodní fázi je ve skladu uloženo zhruba 11 tisíc položek od těch nejmenších, jako jsou třeba rtěnky či laky na nehty až po třílitrové prací gely a dětské pleny. Jde o položky, které zákazníci znají
z kamenných prodejen, ale i o produkty, jež jsou k dostání pouze online.

„Zboží pro vykrytí online objednávek zákazníků DM v České republice vozíme do našeho logistického centra v Pohořelicích ze skladu DM drogerie markt v Jihlavě a pro Slovenskou republiku ze skladu v Senci. V Pohořelicích tak držíme dostatečnou zásobu pro český i slovenský trh, abychom byli schopni bez problému vykrýt všechny objednávky,“ popisuje Soňa Rychtaříková.

Podle ní by v budoucnu mělo dojít k dalšímu navyšování počtu položek pro online prodej pro obě země. „Vysoký počet položek klade samozřejmě také mimořádné nároky na naskladnění i expedici. Využíváme k tomu náš LFS software propojený se skenerem čárových kódů. Díky tomu máme v každém okamžiku přehled o množství konkrétního zboží a u některých položek také o datu spotřeby,“ říká Rychtaříková s tím, že k vyskladnění zboží pak slouží klasický multipikovací vozík, který zvládne 12 zakázek najednou.

Podle velikosti objednávky Geis zvolí nejvhodnější obal. „Vybíráme ze čtyř druhů. Všechny obaly včetně výplní jsou z recyklovaného papíru,“ říká Rychtaříková a dodává: „Nyní řešíme zavedení nového druhu papírové pásky aktivované vodou, která je kvalitnější, pohledově hezčí a hlavně šetrnější k životnímu prostředí.“

Geis pak objednané zboží dopravuje v rámci České i Slovenské republiky koncovým zákazníkům do dvou až tří dnů. „Pokud zákazník odešle svou objednávku do 12 hodin, zásilka mu bude doručena již následující pracovní den,“ slibuje Rychtaříková.

Související