Největší novou transakcí v posledním čtvrtletí minulého roku byl pronájem Alzy v areálu P3 Prague D8 - ilustrační foto.
Největší novou transakcí v posledním čtvrtletí minulého roku byl pronájem Alzy v areálu P3 Prague D8 - ilustrační foto.
autor: P3

Aktuální nabídka volných hal a skladů odpovídá rozloze zhruba šesti Václavských náměstí v Praze. V porovnání s koncem třetího čtvrtletí loňského roku neobsazenost mírně vzrostla. Celková plocha moderních skladů a výrobních hal v ČR se loni díky rostoucí výstavbě meziročně zvýšila zhruba o 11 procent na 6,98 milionu metrů čtverečních.

Celková plocha nově dokončených průmyslových hal a skladů v Česku loni meziročně vzrostla o 24 procent na 685.400 metrů čtverečních. Více než třetina připadala na poslední čtvrtletí. V posledním čtvrtletí byly dokončeny haly ve 14 průmyslových parcích. Podíl spekulativní výstavby bez předem známého nájemce se pohyboval na úrovni jedné třetiny.

Největší novou transakcí byl v posledním čtvrtletí pronájem v areálu P3 Prague u dálnice D8 pro internetový obchod Alza.cz. Společnost ESA prodloužila nájem v CTParku Brno. Firma Auto Kelly rozšířila prostory v P3 Prague u dálnice D1.

Na konci loňského roku bylo ve stavbě 504.300 metrů čtverečních skladových a výrobních prostor, více než dvě pětiny jsou v Praze a jejím okolí. Zhruba 70 procent by mělo být dokončeno v prvním čtvrtletí letošního roku.

Autoři: ČTK, kov