Panattoni Europe například letos dokončila jeden z největších skladů v Česku - distribuční centrum společnosti Tchibo v Chebu.
Panattoni Europe například letos dokončila jeden z největších skladů v Česku - distribuční centrum společnosti Tchibo v Chebu.
autor: Panattoni Europe

Podle zprávy společnosti 108 Agency, která údaje zveřejnila, bylo v České republice v roce 2017 dokončeno celkem 636 tisíc metrů čtverečních průmyslových prostor. Nejaktivnějším regionem byl Plzeňský kraj, kde vzniklo dohromady téměř 200 tisíc čtverečních metrů výrobních a logistických budov. Čilý developerský ruch vládl tradičně i v Praze a okolí, kde vyrostlo na 172 tisíc čtverečních metrů průmyslových ploch.

Společnost Panattoni Europe dokončila v letošním roce celkem šest projektů. V Chebu dokončila druhou fázi výstavby největšího distribučního centra společnosti Tchibo ve střední a východní Evropě. V Ostrově u Stříbra postavila druhou výrobní halu pro evropského lídra na trhu manipulační techniky KION Group a také novou chytrou továrnu pro Assa Abloy, globálního lídra v oblasti inteligentních řešení zámků. Developer také vybudoval novou halu pro předního dodavatele disků a digitálních služeb Sony DADC a dále pomohl přestěhovat do nových hal logistickou společnost Raben a výrobce sekčních vrat a komponentů pro roletové systémy Alutech Systems.

Developer CTP v roce 2017 vybudoval 15 staveb s rozlohou přes 130 tisíc metrů čtverečních. Podstatnou část z nich tvořily projekty v CTParku Bor, které dohromady dosáhly objemu 58 čtverečních metrů. Největším projektem ale byla stavba výrobní haly pro Yanfeng Automotive Interiors v Plané nad Lužnicí.

Celková výstavba firmy VGP dosáhla vloni objemu téměř 110 tisíc čtverečních metrů. Na tom se nejvíce podílí výstavba ve VGP Parku Jeneč, kde byla dokončena výstavba téměř 53 tisíc metrů čtverečních průmyslových prostor. Hlavním nájemcem v tomto parku je společnost 4PX Express, logistický operátor internetového prodejce Alibaba. 

„Česká ekonomika je ve skvělé kondici a daří se nám poskytovat služby stávajícím klientům tak, že s námi v České republice dále expandují. O to důležitější je teď neusnout na vavřínech a připravit se na nové výzvy. Především hrozící nedostatek pracovní síly v některých regionech a omezení výstavby na zelené louce,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Autoři: kov