Logistika park Pardubice se rozrůstá a stále nabízí prostory pro potenciální výstavbu.
Logistika park Pardubice se rozrůstá a stále nabízí prostory pro potenciální výstavbu.
autor: Logistika park Pardubice

„Pro vybudování skladovacích prostor v Logistika Parku v Černé za Bory jsme se rozhodli na základě výborné polohy i dopravní dostupnosti,“ uvádí Martina Šmídlová, jednatelka holdingu Šmídl, a dodává: „Již nyní máme nasmlouváno využití většiny kapacity pro naše dlouholeté partnery. Důležitá pro nás byla i možnost dalšího růstu skladovací plochy. Předpokládáme, že nová hala v Černé za Bory pro nás do budoucna bude stejně klíčová, jako logistická centra ve Vysokém Mýtě a Liberci.”

Logistika Park v Pardubicích se tak dále rozrůstá. Po dokončení nového skladu třídy A v loňském roce zahájil tento areál výstavbu druhé budovy právě pro Nika Logistics. Expanze parku i dalších průmyslových nemovitostí v okolí Pardubic pokračuje i díky revitalizaci brownfieldů, uvedl Miroslav Kotek, associate director industriálního oddělení realitní poradenské společnosti JLL, která transakci zprostředkovala.

Průmyslový trh tak zde vykazuje slibný růst a v současné době se tady nachází na 165 tisíc čtverečních metrů průmyslových prostor třídy A k pronájmu.

Podle JLL spočívá další růst v regionu na investicích do dopravní infrastruktury a na novém územním plánování. Obecně zájem o průmyslové nemovitosti v Česku trvá a stejně tak i tempo stavební činnosti zůstává vysoké. Celkový objem prostor ve výstavbě dosáhl na konci třetího kvartálu roku 2017 v České republice 690 tisíc metrů čtvererčních, což představuje rekordně vysoké číslo. Oproti předchozímu rekordu z druhého čtvrtletí je o dalších 20 procent vyšší.

S tím souvisí i vysoká míra obsazení skladových prostor. Díky silné poptávce celková míra neobsazenosti industriálních nemovitostí v České republice v minulém čtvrtletí klesla na jednu z historicky nejnižších úrovní - aktuálně dosahuje 3,6 procenta.

Autoři: kov