Středoevropské distribuční centrum o rozloze více než 40 tisíc metrů čtverečních otevřela v Nýřanech u Plzně společnost Sony DADC.
Středoevropské distribuční centrum o rozloze více než 40 tisíc metrů čtverečních otevřela v Nýřanech u Plzně společnost Sony DADC.
autor: Sony DADC

Během prvního roku bude nové logistické centrum společnosti Sony DADC, která se zabývá mimo jiné výrobou a distribucí hudebních a jiných datových nosičů, potřebovat kolem 200 pracovníků na různé pozice, od řidičů vysokozdvižných vozíků přes administrativní pracovníky, kontrolory kvality až po manažery.

S novým distribučním centrem chce zahájit spolupráci několik klientů zábavního průmyslu. K nim patří například Universal Music Group, jedno z největších vydavatelství na světě, které využije dodavatelských řetězců Sony včetně výroby, montáže a distribučních služeb v Evropě.

"Vedle našeho evropského centra služeb, které sídlí v Plzni, a montážního a logistického centra ve Štěnovicích, jsme realizací distribučního centra pro střední Evropu uzavřeli náš dodavatelský řetězec," uvedl Dietmar Tanzer, prezident Sony DADC International.

Nové distribuční centrum pro DVD a CD nosiče vybudovala developerská společnost Panattoni Europe, přičemž průmyslové prostory začaly vznikat v rámci spekulativní výstavby už ke konci minulého roku. Do části budovy se Sony nastěhovalo už letos v dubnu.

Autoři: Vojtěch Kolář