Společnost DHL Supply Chain podepsala dlouhodobou smlouvu na vybudování a provozování tří evropských distribučních center pro elektrotechnickou divizi firmy Eaton. Tato centra budou umístěna v Německu, Velké Británii a České republice, kde se současné distribuční centrum rozšíří.

DHL plánuje, že v německém Rheinbachu vybuduje novou halu, která bude obsluhovat zákazníky společnosti Eaton v západní Evropě. Stavba na zelené louce má být zahájena ještě letos. Po dokončení nového skladu v roce 2018 v něm bude DHL skladovat a distribuovat z něj různé elektrotechnické komponenty, jako jsou spínací skříňky, pojistky a ovládací zařízení. Cílem je vytvořit efektivnější koncept skladu na základě zcela automatizovaného řešení.

"Vyvinuli jsme koncept Rheinbach pro kompletní konsolidaci skladů od plánování, výstavby, vybavení a kompletní automatizaci až po uspořádání a provoz," říká Oscar de Bok, generální ředitel společnosti DHL Supply Chain, zodpovědný za oblasti kontinentální Evropy, Středního východu a Afriky.

Autoři: Vojtěch Kolář