V nové skladové hale o velikosti 5500 metrů čtverečních s kapacitou 15 tisíc skladových lokací bude Dachser řídit sklad materiálu i hotových výrobků. Na starosti bude mít stovky skladových artiklů, od drobného spojovacího materiálu přes profily až po tunové ocelové svitky, které bude ve stanoveném taktu dle principu kanban dodávat na výrobní linku OEZ.

Pro rychlou identifikaci zde instaluje RFID bránu, která usnadní evidenci vyskladňovaného materiálu. Kromě toho převezme Dachser i tisk předvýrobních etiket a balení hotových výrobků a bude provozovat pravidelný shuttle do a z externího skladu OEZ.

„Díky zvýšenému počtu objednávek nám významně vzrostl objem výroby, což se promítlo do rekordního počtu zaměstnanců, který je historicky nejvyšší za více než 75 let existence výrobního závodu OEZ,“ říká generální ředitel OEZ Roman Schiffer.

Zahájení provozu nového skladu proběhne v listopadu tohoto roku. V krátkodobém horizontu zde Dachser plánuje investovat do dalších moderních technologií, jako je například vychystávání pick-by-vision pro vysoce obrátkový materiál, zavedení poloautomatických vychystávacích vozíků či přechod na lithium-iontové baterie pro veškerou manipulační techniku.

Související