DHL Group v nadcházejících několika letech uskuteční konsolidaci nejdůležitějších funkcí samostatných distribučních skladů společnosti Eaton po celé Evropě do tří vysokovýkonných a integrovaných primárních distribučních center. Jedno z nich se nachází v Pohořelicích u Prahy, jedno ve Velké Británii a třetí vyroste v Německu.

DHL plánuje, že v německém Rheinbachu vybuduje novou halu, která bude obsluhovat zákazníky společnosti Eaton v západní Evropě. Stavba na zelené louce bude podle plánu zahájena ve čtvrtém čtvrtletí roku 2017. Po dokončení nového skladu v roce 2018 v něm bude DHL skladovat a distribuovat z něj různé elektrotechnické komponenty, jako jsou spínací skříňky, pojistky a ovládací zařízení. Cílem je vytvořit efektivnější koncept skladu na základě zcela automatizovaného řešení, a tím snížit celkovou dobu zpracování objednávek ve snaze o uspokojování rostoucí poptávky zákazníků.

„Vyvinuli jsme koncept Rheinbach pro kompletní konsolidaci skladů od plánování, výstavby, vybavení a kompletní automatizaci až po počáteční uspořádání a provoz,“ říká Oscar de Bok, generální ředitel společnosti DHL Supply Chain, zodpovědný za oblasti kontinentální Evropy, Středního východu a Afriky. Vzhledem k tomu, že má DHL již velké pokrytí po celé Evropě, přináší tento revidovaný přístup k distribuci také velké budoucí perspektivy pro většinu zaměstnanců distribučních center společnosti Eaton, jichž se tato smlouva týká. Příslušným zaměstnancům byla poskytnuta možnost přejít ke společnosti DHL po dokončení celého procesu.

Související