Letošní ročník mnichovského veletrhu potvrdil, že hlavním tématem logistického oboru je v současnosti přechod do nové éry. Nejen hala vyčleněná pro IT byznys, ale i značná část dalších osmi budov na 115 tisících metrech čtverečních dokládala, že součástí tohoto přerodu je i digitalizace, která se už týká prakticky všech oblastí logistiky.

Ze současné inovační fáze logistiky může vyjít vítězně jen ten, kdo půjde důsledně cestou digitalizace, uvedl spolkový ministr dopravy Alexander Dobrindt. A dodal, že logistika je na prahu nejzajímavější fáze za poslední desítky let a v důsledku toho bude tento obor stále důležitější.

Dokládaly to například expozice výrobců nákladní silniční techniky. Společnost Schmitz Cargobull na veletrhu ukazovala systém pro sledování a ovládání návěsů, který funguje i jako aplikace, jež umí například zamknout na dálku jeho dveře nebo kontroluje teplotu v nákladním prostoru a polohu návěsu. Informace pak přenáší každých 50 minut, ale lze nastavit i častější frekvenci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatit Logistiku
Jste předplatitel tištěného titulu? Proveďte aktivaci