Hlavním provozem společnosti Coca-Cola Hellenic Bottling Company v Česku je výroba nápojů na kraji Prahy. Jde o starší podnik, který ale prochází neustálými proměnami. Před několika lety tu například zavedli novou, takzvanou aseptickou linku, což je automatizovaná výroba, která slouží k balení nápojů ve sterilním prostředí do speciálních obalů. Kromě ní jsou v kyjské továrně další čtyři výrobní, či spíše plnicí linky, z nichž sjíždí nápoje v různých obalech. Vyrábí se tu i preformy, ze kterých se vyfukují PET lahve.

Součástí areálu je také centrální sklad s kapacitou asi 20 tisíc palet, který je napojený na výrobu. V jedné části se skladuje materiál, například prázdné plechovky, které jsou - kvůli využití místa v kamionech - na paletách naskládané do neobvyklé výšky. Hlavní část haly ale slouží k uskladnění vyrobeného zboží a jeho expedici.

Nejfrekventovanější místo je u výstupu z linek na plnění PET lahví a plechovek, které jsou nejprodávanějším sortimentem v portfoliu firmy. Automatický ovinovací stroj zabalí palety s výrobky, natiskne na ně etikety s SSCC kódem a pošle je na dopravník. Těžkotonážní elektrické vysokozdvižné vozíky tu v pravidelném sledu přebírají palety po třech a přesouvají je podle instrukcí od systému WMS do blokového skladu. Z něj se pak opět po třech nakládají ze země rovnou do kamionů, které jsou přistavené pod přístřeškem z boku haly.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatit Logistiku
Jste předplatitel tištěného titulu? Proveďte aktivaci