Nový cross-dockový sklad v Ústí nad Labem usnadní firmě zásobování Německa a dalších západních zemí.
Nový cross-dockový sklad v Ústí nad Labem usnadní firmě zásobování Německa a dalších západních zemí.
autor: DB Schenker

Logistické a výrobní firmy přesouvají k loni dokončené dálnici D8 své sklady. Nedávno to byly například Geis, Yusen LogisticsKuehne + Nagel nebo PST CLC. Nyní se k nim přidává DB Schenker.    

Ten investoval do nového cross-dockového terminálu u Ústí nad Labem společně s firmou NYYLO více jak 100 milionů korun a přestěhoval sem dosavadní sklad z Děčína, který má na dálniční síť horší napojení. V moderní hale je k dispozici 10 hydraulických ramp a skladovací prostory o rozloze 1500 metrů čtverečních s možností rozšíření na trojnásobek této plochy.

„Region severních Čech je pro nás atraktivní a v dlouhodobém horizontu počítáme s další expanzí. Severní Čechy jsou jednou z posledních oblastí v České republice, kde jsou potenciální zaměstnanci. Výborná dostupnost Německa a západní Evropy a přímá spojitost s centrem České republiky dává regionu nový dopravní význam,“ říká Tomáš Holomoucký, ředitel společnosti DB Schenker.

Skladový areál je díky umístění v bezprostřední blízkosti dálnice D8 snadno dostupný nejen z české, ale i z německé dálniční sítě. Například do Berlína je možné dodat zboží ze skladu za tři hodiny, do Drážďan už za hodinu, cesta zásilky do Frankfurtu zabere šest hodin.

Jako všechny sklady kategorie A+ i nový terminál Schenkeru splňuje nejvyšší bezpečnostní podmínky pro skladování citlivého zboží a zboží s vysokou hodnotou. Uskladněné zásilky nepřetržitě sleduje kamerový systém CCTV a kdykoliv je možné se on-line propojit s pultem centrální ochrany a ověřit si jejich zabezpečení.

 

Autoři: Vojtěch Kolář