Společnost Unipetrol Doprava koupí tři nové lokomotivy Vectron. První dodá český Siemens v prosinci letošního roku, další dvě na jaře roku 2018. Nákup nových elektrických lokomotiv je součástí postupné obnovy vozového parku dopravní společnosti.

„Modernizace strojového parku je jedním z předpokladů pro splnění našeho střednědobého plánu zvýšit objem přepravených produktů ze současných 3,1 milionů tun až na plánované čtyři miliony transportovaných tun v roce 2021,“ řekl Ladislav Hlína, jednatel společnosti.

Lokomotivy se budou využívat zejména pro přepravu chemických produktů a budou schopné provozu v České republice a ve všech sousedních zemích, tedy v Německu, Rakousku, Polsku a Slovensku.

Kromě národních vlakových zabezpečovačů příslušných zemí budou lokomotivy také vybaveny moderním jednotným evropským vlakovým zabezpečovačem European Train Control System (ETCS), GSM-R a dálkovou diagnostikou.

Lokomotivy budou disponovat jmenovitým trakčním výkonem 6400 kW a nejvyšší provozní rychlostí 160 km/h. Vzhledem k modulární koncepci lokomotivy může být lokomotiva dovybavena pakety pro provoz v dalších zemích.

Související