Po Trutnovu, Jihlavě a Kuřimi jde o čtvrtou pobočku Moss Logistics. Ta hranická se zaměří na mezinárodní kamionovou dopravu. „Náš obchodní záměr je rozvíjet se hlavně přes pobočky a Hranice jsme zvolili díky vhodné poloze na střední Moravě nedaleko hlavních tahů a blízko výrobním společnostem,“ přibližuje generální ředitel Moss Logistics Petr Šťastný.

Kamiony firmy budou vyjíždět z hranického CTParku. Dopravce začíná s deseti novými kamiony Volvo FH500 a low-deck návěsy Krone, které budou nejčastěji mířit do západní Evropy. „Do konce roku 2017 plánujeme počet řidičů a vozidel zdvojnásobit,“ dodává Šťastný.

Společnost Moss Logistics působí přes 20 let v oblasti přepravy, logistiky, skladování a poradenských služeb. Orientuje se převážně na mezinárodní přepravu zboží vlastními vozidly a na doplňkové zprostředkování vnitrostátní i mezinárodní přepravy. Její vozidla směřují zejména do západní, severní a jižní Evropy, pravidelně zajíždí například do Polska nebo Rumunska. Společnost zaměstnává celkem 480 lidí.

Související