UPS se akvizicí společnosti Freightex chce více zapojit do nákladní přepravy v Evropě - Ilustrační foto.
UPS se akvizicí společnosti Freightex chce více zapojit do nákladní přepravy v Evropě - Ilustrační foto.
autor: UPS

Od akvizice firmy Freightex si UPS slibuje rychlejší vstup na evropský přepravní trh. Vedle technologického start-upu Coyote Logistics by také měla americkému logistickému gigantu poskytnout svoje know-how pro automatizování zprostředkování silniční přepravy. Obě technologie se doplňují a měly by se postupně propojit.

„Velká Británie a Evropa jsou pro UPS strategickými trhy pro růst zprostředkovaných služeb nákladní dokládkové přepravy a nabízejí velké možnosti růstu v oblasti přeshraniční přepravy,“ uvádí Alan Gershenhorn, obchodní ředitel UPS. „Tato akvizice zajišťuje klientům UPS okamžitý přístup ke službám zavedené a konkurenceschopné sítě jak na britském, tak evropském trhu. Chceme propojit Freightex a Coyote, tak abychom zajistili větší efektivitu a pokračující prorůstové investice.“

On-demand přepravy na vzestupu

Hodnotu evropského trhu logistických služeb byla podle odhadu výzkumné společnosti Grand View Research ke konci roku 2016 174 miliard dolarů. Podíl spedičních služeb přitom roste rychleji než celý trh s tím, jak stále více zasilatelů a přepravců přechází na model zprostředkovaných služeb.

Freightex již ve své současné podobě nabízí sledování přepravy a také standardně zajišťuje nákladní přepravu pro odesilatele, kteří vyžadují teplotně regulované, speciální či jinak upravené druhy transportu.

„Jsme nadšeni, že se můžeme připojit k UPS a využívat zprostředkované služby Coyote. Jejich technologie a využívání sítě UPS nám umožní zlepšit naši výkonnost a současně i nadále pokračovat ve zdokonalování našich služeb proti konkurenci,“ uvádí Tim Phillips, výkonný ředitel společnosti Freightex, který bude novou dceřinou firmu UPS vést i nadále.

Autoři: Vojtěch Kolář