Zatímco dříve vystupovalo ECR spíše jako evropské sdružení, nyní budou mít silnější roli jednotlivá národní zastoupení.

„Změny ECR byly provedeny za účelem modernizace systému. Velké množství firem se na činnosti podílí prostřednictvím svých národních asociací ECR a mnoho z nich se zapojuje celosvětově prostřednictvím Fóra spotřebního zboží (Consumer Goods Forum). Nyní už se k nám společnosti nemusejí přidávat na evropské úrovni, neboť veškerou koordinaci provádějí národní organizace,“ vysvětluje Declan Carolan, generální ředitel ECR Ireland a spolupředseda ECR Community.

Organizaci ECR Community tak nyní vlastní a řídí národní asociace ECR, které zahrnují Evropu a mezinárodní skupinu „ECR Shrink and On Shelf Availability“. Tyto asociace podporuje přes 1800 obchodníků, výrobců a poskytovatelů služeb.

Prostřednictvím ECR Community spolupracují národní asociace na různých aktivitách. Nedávno sdružení například vydalo průvodce „Nejlepší praxe při zavádění VMI“ (Vendor Managed Inventory).

Mezi další probíhající aktivity ECR, jak na národní, tak na mezinárodní úrovni, patří například program „Sell More, Waste Less“, který se snaží pomoci maloobchodníkům snížit ztráty spojené se skladovými zásobami a zlepšit dostupnost zboží, sdílení logistiky, konkrétně rady pro firmy, jak spojit síly za účelem zvýšení efektivity, nebo poradenství týkající se efektivní kombinace kamenných prodejen a on-line prodeje.

Související