Dodavatel intralogistických systémů Kardex Remstar Czech Republic přidává do svého produktového portfolia Vertical Buffer Module skladovací jednotku LR 35, která slouží především k vychystávání menších dílů. Firma tak reaguje na trendy většího rozsahu produktových řad, menší velikosti dávek a 24 hodinový servis.

Produktová inovace je řešení pro vychystávání malých dílů z beden, kartonových krabic a přihrádek v malých a středně velkých skladech. Zahrnuje vlastní software a regálový systém s uličkou, ve které pojezdový nosník s rotační uchopovací jednotkou automaticky nakládá boxy do vychystávací stanice.

Nová skladovací jednotka představuje v porovnání s jinými skladovacími řešeními typu mini-load úspornější variantu automatického skladování menších dílů. Například spotřebuje jen třetinu energie systému mini-load.

Nový systém LR 35 zvládne obsloužit až 500 zakázkových položek na vychystávací jednotku za hodinu. Stanice obsahuje jednu nebo více jednotek. Jedna jednotka může být vybavena několika přístupovými otvory různého typu. Centrem každé stanice je otočný stůl, do něhož v ergonomickém sklonu 20 stupňů přijíždějí boxy s vychystaným materiálem.

Zatímco obsluha vychystává jednu zakázku, uvnitř se již připravuje další box, který je pak uložen na zadní odkládací plochu otočného stolu. Jakmile je jedna vychystávací operace ukončena, otočný stůl se otočí o 180 stupňů a k vychystání je připraven další box, což snižuje prostoje.

V Kardex Remstar LR 35 je možné skladovat zboží v boxech, kompatibilních se standardními mini-load systémy. Každý nosič boxu uvnitř regálového systému může nést až 35 kg.