Jako součást nové kampaně se na českých kamionech začíná objevovat pozměněný symbol.
Jako součást nové kampaně se na českých kamionech začíná objevovat pozměněný symbol.
autor: ČESMAD BOHEMIA

Symbol jezevčíka s nápisem „long vehicle“ se na kamionech celého světa objevuje už desítky let. Od začátku roku se však ze zadních částí českých nákladních vozidel začínají usmívat i stylizovaní jezevčíci kreslíře Zdeňka Hofmana, tentokráte s textem „vezu zboží i pro vás“.

„Není to nijak objevné tvrzení, ale v hustém provozu, obklopeni vozovou hradbou kamionů, si to málokdy uvědomujeme. Velká auta opravdu nejsou na silnici kvůli rozmaru svých majitelů, ale pouze plní poptávku nás všech,“ říká mluvčí sdružení Martin Felix.

Jak by to mohlo dopadnout, kdyby mnohdy proklínané kamiony ze silnic opravdu zmizely, zobrazuje videoklip „Pět dní bez kamionů“. „Končí sice trochu drsně, ale skutečnost by bohužel byla po zastavení silniční nákladní dopravy spíš horší než lepší,“ myslí si Martin Felix.

Příjemnější atmosféru má druhý spot „Jde to i jinak. Třeba autobusem“. Ten doporučuje vyhnout se stresu za volantem osobního vozu, a svěřit se do rukou profesionálů v hromadné dopravě.

„Neděláme si ambice na vyřešení dopravních problémů České republiky. Na druhou stranu s úsměvem a především s porozuměním i pro ty druhé mnoho nebezpečných situací na silnicích ani nevznikne,“ říká Felix.

Autoři: