Tradiční český výrobce nátěrových hmot, firma Barvy a laky Hostivař, se po 79 letech stěhuje z Hostivaře do Horních Počernic. V tamním P3 parku bude mít sklady i kanceláře, informovala developerská společnost P3. Firma se 120letou tradicí se pro stěhování rozhodla kvůli silnému růstu a možnosti dalšího rozvoje.

Skladové plochy v parku P3 Prague Horní Počernice o rozloze 5841 metrů čtverečních budou vybaveny speciálními nakládacími rampami a energeticky úspornými technologiemi. V nových kancelářích o celkové ploše 1250 metrů čtverečních nalezne nové pracoviště všech 90 zaměstnanců firmy.

"Z našeho hostivařského areálu, který v době dokončení patřil k nejmodernějším podnikům distribuujícím do celé východní Evropy, se stěhujeme po téměř 79 letech. Změna sídla a distribučního skladu je tedy pro naši společnost významným a dobře promyšleným krokem," poznamenal předseda představenstva společnosti Barvy a laky Hostivař Dariusz Jakubowicz. V hornopočernickém logistickém parku bude společnost sousedit například s firmami IKEA či Alza.cz.

Barvy a laky Hostivař je tradiční český výrobce nátěrových hmot, jehož historie sahá až do roku 1893. V současné době má 51 vlastních a 90 frančízingových prodejen. Tržby firmy v roce 2013 přesáhly jednu miliardu korun, na konci stejného roku zaměstnávala skupina 211 lidí. 

Související