Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná se koná na tradičním místě v pražských Letenských sadech už podvanácté a nabídne celkem 135 představení. Mezi největší hvězdy festivalu patří soubory NoFit State Circus z Velké Británie se svým představením Bianco a francouzský soubor Rasposo.

„Festival Letní Letná podporujeme už druhým rokem. Kromě představení Bianco souboru NoFit State Circus, který patří k absolutní špičce současného nového cirkusu, nás těší, že se můžeme podílet i na projektu unikátního videomappingu – nevšední realizaci knihovny architekta Jana Kaplického,“ říká Aziz Jahić, marketingový ředitel společnosti C.S.Cargo.

Originální videomapping na cirkusové šapitó souboru NoFit State Circus se postará o úvodní zahájení festivalu. Díky němu se na Letné objeví unikátní knihovna architekta Jana Kaplického. Videomapping proběhne od 22 do 23 hodin několikrát za sebou, vstup je zdarma.

„O podobný projekt jsme se snažili dlouhou dobu, místo konání festivalu na Špejcharu a okolí k tomu láká. Jsme rádi, že právě díky souboru NoFit State Circus a jejich šapitó, které svým tvarem ´Oko nad Prahou´ připomíná, se to podaří. Nový cirkus staví novou knihovnu,” říká s nadsázkou ředitel festivalu Jiří Turek.

Související