Počet lidí, zařízení a procesů připojených k sítím se rychle zvyšuje. Momentálně jich je k internetu připojeno okolo 16 miliard a podle odhadu společnosti Cisco se toto číslo navýší do roku 2020 až na 50 miliard. Firma už hovoří i o další fázi, tzv. internetu všeho (Internet of Everything).

Výzkum se zaměřil také na technologické faktory, které podporují uplatnění konceptu internet věcí v praxi. Podle 41 procent českých IT profesionálů hrají nejdůležitější roli nové bezpečnostní technologie, pro necelou třetinu je hlavním faktorem mobilita a pro 13 procent je to analýza velkých dat.

„Podle odhadů společnosti Cisco se v konceptu Internet of Everything skrývá v následujících 10 letech ekonomický potenciál ve výši 19 bilionů dolarů, a větší část z toho připadá na firemní sektor,“ připomíná Michal Stachník, generální ředitel Cisco ČR. „Osobně zde vidím velký potenciál pro české firmy – Internet of Everything pomůže zvýšit produktivitu, zrychlit cestu výrobku k zákazníkovi a prakticky změnit celá odvětví, jak je známe nyní,“ doplňuje Stachník.

Naopak jako největší výzvu při implementaci „Internet of Everything“ do praxe svých společností vidí pětina českých IT odborníků otázku nákladů a bezpečnosti.

SchrA nka 01
Související