Svoji zahraniční expanzi zahájila společnost Alza na konci loňského roku. Nyní dodává zboží do 26 zemí Evropské unie. Z areálu distribučního centra v Senci bude Alza doručovat zboží nejen svým zákazníkům na Slovensku, ale také okolních států.

„Skladové plochy, na kterých budeme na Slovensku operovat, přesáhnou 24 tisíc metrů čtverečních a stanou se tak jedničkou v logistickém zázemí celé Alzy. Sázíme na plnou automatizaci logistických procesů, která se osvědčila u našeho logistického centra v Praze – Horních Počernicích. Distribuční centrum v Senci proto opět vybavíme nejmodernějšími logistickými technologiemi,“ uvedla PR manažerka společnosti Šárka Jakoubková.

V současnosti e-shop Alza.cz využívá tři sklady v Praze a okolí. Historicky prvním je sklad v Jateční ulici v Praze – Holešovicích, který nyní slouží pro potřeby centrálního showroomu. I ten ale společnost plánuje v letošním roce rozšířit. Logistické centrum ve VGP Parku v Horních Počernicích pak začala využívat v roce 2010. V následujících třech letech investovala do skladové logistiky a technologických inovací téměř 100 milionů korun.

V loňském roce si Alza.cz pronajala další sklad v logistickém parku v Úžici. „Přestože jsme celkem operovali již na 35 tisících metrech čtverečních skladových ploch, naše sklady doslova praskaly ve švech,“ vysvětluje Jakoubková a dodává: „Naším cílem je nabízet zákazníkům co nejvíce produktů okamžitě dostupných skladem a doručit je co nejrychleji, nejlépe ten samý den, včetně víkendů. Abychom uspokojili i ty nejnáročnější spotřebitele, kteří chtějí zboží okamžitě, začali jsme v roce 2014 budovat vlastní síť samoobslužných AlzaBoxů a zavedli vlastní dopravu AlzaExpres.“

Pro letošní rok plánuje Alza.cz zvětšit kapacitu prodejních a skladových ploch některých poboček. Aktivně také hledá nové prostory v Bratislavě. Rok 2014 byl z hlediska růstu a expanze společnoti mimořádný. V tržbách dosáhla nejvyššího obratu 11,5 miliardy korun a meziroční tempo růstu obratu zrychlila na 26 %.

Související